Periyodik kontrol, Silobas Tankı

Silobas Tankı(NDT)

Silobas Dorse toz çimento, un, tahıl malzemeleri, kalsit, silis kumu ve benzeri ürünleri taşıma amaçlı kullanılmaktadır.

Katı parçalar akışkan sıvı maddelerin içinde hapsedildiğinde, parçalar akışkan maddenin içerisinde akmaya başlar. Bu mantıkla yola çıkılarak tasarlanmış bir sistemde akışın genellikle tek yönlü olması istenmektedir. Sistemde bulunan parçaların ya da karışımın taşımasının gerçekleşebilmesi için yeterli hava akışını sağlayacak silobas kompresöre ihtiyaç duyulmaktadır. Kompresörler tarafından sağlanan yüksek akış hacmine sahip hava sayesinde taşınması gereken parçalar siloya ya da nakliye alanına taşınmaya başlar.
 
Silobasları doldurma ve boşaltma işlerini arkasında bulunan kompresör yardımı ile yapmaktadır. Bu kompresörler çimento ve tahıl ürünleri gibi ürünleri kendi haznesine doldurma ve boşaltma işlerini yapmaktadır.

Silobas kullanması dikkat isteyen bir iş makinesidir. Kullanımı sırasında aksamlarında ve üzerinde bulunan komresörler de herhangi bir kaza olmaması için mutlaka bakım ve periyodik kontrol yaptırılmalıdır.

Keçetest Muayene, bünyesindeki Makine Mühendisleri ve kalibre edilmiş kontrol araçları ile Silobas larınızın periyodik kontrollerinde size kaliteli hizmet sunar.

KEÇETEST PERİYODİK KONTROL MUAYENE

Sorunsuz ve Profesyonel

Tecrübesiyle Güvenilir Periyodik Kontrol Muayene Hizmeti
Image

Keçetest Muayene, Ölçüm ve Kontrol Mühendislik Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.

Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. A13 Blok No:48 (10-S/205) Esenler / İSTANBUL

info@kecetestmuayene.com

+90 (212) 617 53 23

+90 (552) 577 53 23