Periyodik Kontrol, Makine ve Tezgâhlar

Makine ve Tezgâhlar

İşletmelerde ve sanayi kuruluşlarında, üretimlerin büyük bir kısmı insan desteği, makine ve tezgâhlar ile sağlanmaktadır. Bu makine ve tezgâhların kullanımında başta çalışanların sağlığı ve güvenliği olmak üzere ve üretimde sürekliliği devam ettirebilmek için ‘’Makine Emniyeti Direktifi ve İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’’ gereği periyodik kontrollerinin yapılması zorunludur.

Periyodik kontrol aralığı ve kriterleri standartlar ile belirlenmemiş iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri, varsa imalatçının öngördüğü aralık ve kriterlerde yapılır. Bu hususlar, imalatçı tarafından belirlenmemiş ise iş ekipmanının periyodik kontrolü, bulunduğu işyeri ortam koşulları, kullanım sıklığı ile kullanım süresi gibi faktörler göz önünde bulundurularak, yapılacak risk değerlendirmesi sonuçlarına göre, belirlenecek aralıklarda yapılır. Belirlenen periyodik kontrol aralığının bu Yönetmelikte belirtilen istisnalar dışında bir yılı aşmaması gerekir.

Keçetest Muayene, bünyesindeki Makine Mühendisleri ve kalibre edilmiş kontrol araçları ile işletmenizde kullanılan Makine ve tezgâhların periyodik kontrollerinde size kaliteli hizmet sunar.

KEÇETEST PERİYODİK KONTROL MUAYENE

Keçetest Muayene tarafından Periyodik Kontrolü yapılan Makine ve Tezgâhlar;

CNC İşleme Tezgâhları

Torna Tezgâhları

Freze Tezgâhları

Matkap Tezgâhları

Taşlama Tezgâhları

Bohrwerk Tezgâhları

Dişli Açma ve Dişli Taşlama Tezgâhları

Planya Tezgâhları

Erozyon Tezgâhları

Demir Kesme ve Bükme Tezgâhları

Presler

Kaynak Makineleri

Enjeksiyon Makineleri

Sorunsuz ve Profesyonel

Tecrübesiyle Güvenilir Periyodik Kontrol Muayene Hizmeti
Image

Keçetest Muayene, Ölçüm ve Kontrol Mühendislik Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.

Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. A13 Blok No:48 (10-S/205) Esenler / İSTANBUL

info@kecetestmuayene.com

+90 (212) 617 53 23

+90 (552) 577 53 23